• RS WordPress

    Tento web používa redakční systém WordPress. Tento systém můžete zdarma stáhnout zde.


Reklama Google

Jak zamknout složku v počítači

aneb mějte svá data utajená před ostatními

Tak sem vkládám další návod na užitečnou věc na počítači. Jistě i vám se občas stane, že máte v počítači určitou složku, ve které si ukládáte důležitá data a citlivé dokumenty a k vašemu PC mají přístup i jiní (např. rodinní příslušníci). I já osobně taková data v počítači mám a k PC přístup rodinní příslušníci mají také. Proto jsem pátral po jednoduchém návodu, jak docílit toho, abych měl zvolenou složku chráněnou před neoprávněným přístupem. Podařilo se mi nakonec nalézt prográmek NS Folder Locker, který tuto funkci umožňuje, lze jej používat zdarma a je jednoduchý na ovládání. Níže uvídím návod, jak s tímto programem pracovat.

NS Folder Locker – návod

Poznámka než začnete aplikaci stahovat a instalovat:
Aplikace byla testována na Windows Vista / Windows 7, kde fungovala bez problémů. Na upozornění ohledně chybové hlášky při spouštění na novější verzi windows bylo následujícím testem zjištěno, že aplikace NEFUNGUJE na Windows 10. Pokud tedy používáte Windows 10, je možné, že vám aplikace nebude fungovat. Obdobnou aplikaci pro windows 10 přidám hned, jakmile to bude možné.

Prvním krokem je stažení programu.

Program stáhnete ZDE!

Po stažení a prvním spuštění programu se objeví hlavní okno. (viz obrázek níže)

Postup zaheslování složky

1. Spusťte program a klikněte na tlačítko „Lock Now“ (viz obrázek) a zobrazí se okno s výběrem složky, kterou chcete zaheslovat.


Screen ke kroku 1

2. Po výběru složky, kterou chcete zaheslovat se otevře dialogové okno, kde zadáte heslo pro zamknutí zvolené složky. Toto heslo si zapamatujte, neboť je důležité pro opětovné získání přístupu k zaheslované složce.


Screen ke kroku 2

3. Po zadání hesla a potvrzení se objeví informační sdělení, že složka byla úspěšně zamknutá.
Nyní již máte svá data chráněná, v Průzkumníku Windows jsou zaheslované soubory zobrazovány jako neznámý soubor a není k nim přístup. Nikdo neoprávněný se nyní proto k vašim datům nedostane.
Tento program není sice nepřekonatelný, jeho metoda zabezpečení se dá obejít, ale pro domácí potřeby program bohatě postačí.

Jak získat opět přístup ke své složce?

1. Spusťte program a klepněte na tlačítko „Unlock“ (viz obrázek).
2. Vyberte složku, kterou chcete odkrýt a potvrďte.
3. Zobrazí se výzva k zadání hesla, které jste zadávali při zamykání složky. Zadejte toto heslo a klepněte na tlačítko OK.
4. Objeví se informační zpráva o úspěšném odemknutí složky a nní již máte data opět plně k dispozici.


Screen k odkrytí složky

Kdyby vám bylo v tomto návodi cokoliv nejasné, program by vám nešel či jste měli něaké jakékoliv problémy, mžete zde zanechat své komentáře. Vše jsem vlastnoručně testoval a návod funguje spolehlivě.
Věřím, že vám tento program a návod budou k užitku.

V kategorii: Jak na počítač?

UbohéNic mocPrůměrnéCelkem dobréVelmi zajímavé (No Ratings Yet)
Loading...
Reklama Google

komentáře 2 to “Jak zamknout složku v počítači”

  1. Zdravím mě to píše component COMDLG 32OCX a nejde spustit,

  2. Zdravím, aplikace byla testována na starších verzích Windows (konkrétně win vista/win 7 32bit verze). Nezkoušel jsem ji již na novějších verzích systému. Ale vyzkouším a článek updatnu.

Dotazy a komentáře