xxx, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn900
  • RS WordPress

    Tento web používa redakční systém WordPress. Tento systém můžete zdarma stáhnout zde.


Reklama Google

App Usage Tracker – mějte přehled, co nejčastěji děláte na svém smartphonu

V dnešním článku se podíváme na celkem zajímavou utilitku, která je k dostání zdarma na Google Play (ano, jedná se tedy o aplikaci pro systém Android). Jedná se o prográmek s názvem App usage Tracker (odkaz na jeho stažení je pod článkem).

Co tato aplikace umí?

Už vás taky napadla myšlenka „Klolik času asi trávím na Facebooku?“ nebo „Jak dlouho sleduju Youtube při cestě do práce?“ případně „Kterou aplikaci na svém telefonu spouštím nejčastěji?“, případně: „Jaké aplikace mi v telefonu přebývají, neboť jsem je spustil jen jednou a již nikdy více?“ Pokud vás některá z výše uvedených otázek napadla, tato aplikace je právě pro vás.
Jak již název napovídá, aplikace v podstatě monitoruje, jaké další aplikace na telefonu spouštíte, jak ukazuje screenshot č 1.

Screenshot 1

Screenshot č. 1 – hlavní okno aplikace

V hlavním okně aplikace vidíte, které aplikace jste během daného dne spustili. Po rozkliknutí šipky vedle textu „Today“ můžete změnit zobrazení na posledních 30 minut, 1 hodinu, 24 hodin, 7 nebo 30 dní a vše. Můžete tak zjistit, které aplikace používáte za celou dobu od instalace.
Kromě přehledu, kolik hodin a minut aplikace běžela, je tu i funkce pro příznivce grafů, neboť, když kliknete na libovolnou aplikaci v seznamu, zobrazí se graf jejího využití, jak je možné vidět na screenshotu č. 2.

Screenshot č. 2 – graf využití aplikace

Graf ve vodorovné ose zobrazuje časovou osu a ve svislé naměřené hodnoty využití (lze tak např. vyčíst, že konkrétní aplikaci jste nejvíce používali ráno, nikoli však již během dne.

Naměřené záznamy lze také exportovat do tabulky ve formátu CSV, což dokazuje screenshot č 3.

Screenshot 3

Screenshot č. 3 – potvrzení exportu do souboru

Osobně jsem zatím funkci exportu nepoužil, nemám tedy přehled, jaká data dostanete. Můžete však tuto funkci vyzkoušet a o jejím výsledku se podělit dole v komentářích 🙂

Zajímavější funkcí je však možnost „Not Used Apps“ (nevyužité aplikace). Tato funkce zobrazuje aplikace, které během daného dne nebyly spuštěny. Lze ji využít například v situaci, kdy přemýšlíte nad uvolněním místa ve vašem zařízení a chcete odstranit málo využívané aplikace, jednoduše se průběžně díváte do tohoto seznamu a objevuje-li se tam nějaká aplikace pravidelně, je jasné, že ji nevyužíváte.

Screenshot 4

Screenshot 4 – okno Not used apps

I v tomto okně vidíte vpravo nahoře šipku, což znamená, že je možné si vyfiltrovat, jaké časové období vás zajímá. Je tedy možné zobrazit si např. aplikace, které nebyly použity během posledního měsíce nebo dokonce vůbec.

A jako poslední je tady nastavení. Ačkoliv by se mohlo zdát, že tato aplikace žádná nastavení nepotřebuje, budete mile překvapeni, co vše se v nastavení ukrývá. Je možné nastavit např. platnost dat (tj. po jakou dobu se uchovávají záznamy o využití aplikací, defaultně je 6 měsíců, osobně mám nastaveno na NIKDY, neboť data aplikace nejsou velká, řádově kolem 200 kB při každodenním používání po několika měsících), dále přesnost měření (doporučuji nechat na defaultu, čím přesnější měření, tím častěji se bude aplikace „probouzet“ a poklesne tak o malinko výkon zařízení a naopak poroste spotřeba baterie), dále můžete zvolit, zda se mají ze seznamu automaticky odstraňovat odinstalované aplikace a zda se mají zaznamenávat aplikace louncherů (v defaultu je nastaveno odstraňovat/nezobrazovat odinstalované aplikace a launchery).

Aplikace také nabízí denní upozornění ve zvolený čas, kdy vám vyskočí notifikace, kterou aplikaci jste v daný den používali nejčastěji a umožňuje výsledek sdílet. (V praxi je však výsledek takový, že se sdílí jen odkaz na danou aplikaci do Google Play).

Screenshot č. 5 – menu nastavení

Nastavení nabízí i další volby, nechám však na vás, ať si je v klidu projdete.

Zkušenosti

Aplikaci používám již delší dobu (přibližně rok) a mám s ní výborné zkušenosti na několika zařízeních. Dovolím si jen pár drobných postřehů.

  • Máte-li zařízení s Android 6.0 a vyšším, při prvotním spuštění bude nutné povolit přístup ke sledování využití aplikací, jinak nebude aplikace fungovat.
  • U tabletu s nadstavbou od značky Huawei (tj. Emotion UI) jsem získával nepříliš přesné výsledky, neboť systém aplikaci v rámci úspory energie často sám zavíral. Pomohlo její zařazení mezi tzv. chráněné aplikace a následně vše fungovalo.
  • Není-li okno aplikace otevřeno několik dní a běžně telefon používáte, může nastat situace, že aplikace nebude měřit využití ostatních aplikací, neboť ji systém ukončí. Doporučuji tedy tu a tam do aplikace mrknout (zvlášť, pokud máte zařízení se 2 GB RAM a méně).

Závěr a odkaz ke stažení

Tato aplikace sice není kdovíjak mocný nástroj, avšak je zdarma a pro nadšence do různých přehledů a statistik může být zajímavá. Navíc je zcela zdarma a v jejím vyzkoušení vám tedy nic nebrání. Aplikace sice nemusí nadchnout každého, avšak je to aplikace přinejmenším zajímavá. Níže uvádím ještě odkaz ke stažení (resp. odkaz do Obchodu Google play).

App usage tracker – ke stažení na Google play

V kategorii: Tipy a triky

UbohéNic mocPrůměrnéCelkem dobréVelmi zajímavé (No Ratings Yet)
Loading...
Reklama Google

Dotazy a komentáře