• RS WordPress

  Tento web používa redakční systém WordPress. Tento systém můžete zdarma stáhnout zde.


Reklama Google

Jak přehrávat hudbu z mobilu přes bluetooth na Windows 10

Možná jste i Vy mezi těmi, kteří využili bezplatný update na Windows 10. Nebo jste si pořídili nový počítač, ve kterém již byly „desítky“ od výrobce. Každopádně možná jste se dostali do podobné situace, kterou jsem kdysi řešil já, tj. chtěli jste si z telefonu na počítači přehrávat svou oblíbenou hudbu přes bluetooth, ale nefungovalo to. Jistým řešením je použít programy, které pracují přes wi-fi, např. minule prezentovaný VLC Direct, nicméně i přes bluetooth lze hudbu v desítkách přehrávat. Níže představuji návod, který by vám mohl pomoci.

Jak na přehrávání hudby na Windows 10 přes bluetooth:

 1. Navštivte následující stránky ZDE a z nich stáhněte poslední nabízený soubor:
 2. Počkejte na dokončení stahování, soubor má cca. 200 MB, stahování proto chvíli potrvá (v závislosti na rychlosti připojení a vytížení serverů.
 3. Po dokončení stahování si ve svých stažených souborech najděte soubor s názvem: killer_bluetooth_4_0_0_302.zip a pomocí libovolného archivačního programu jej rozbalte.
 4. Po rozbalení v nově vzniklé složce najděte soubor bluetooth_install.exe a ten spusťte.
 5. Je možné, že vás Windows vyzvou k potvrzení o provedení změn v počítači, s klidným svědomím dejte „Ano“ a dokončete jednoduchou instalaci.
 6. Instalace by neměla zabrat delší dobu, než několik málo minut (v závislosti na výkonu vašeho počítače).
 7. Po instalaci si systém vyžádá restart, doporučuji proto počítač restartovat.
 8. Po opětovném nabootování do Windows přejděte do Nastavení (dostanete se tam přes centrum akcí v pravém dolním rohu obrazovky) a otevřeném okně zvolte ikonu Zařízení.
 9. V levém menu nalistujte položku Bluetooth a zkontrolujte, že máte funkci zapnutou.
 10. Pokud máte daná zařízení, tj. např mobil a notebook, již spárovaná, doporučuji toto párování zrušit a vytvořit znovu.
 11. Zařízení standardním postupem spárujte a vyčkejte, než se vám objeví okno s konfigurací daného zařízení bluetooth.
 12. Na mobilním zařízení jděte do nastavení->bluetooth a v zobrazeném seznamu klepněte na název svého počítače či notebooku. 
  Poznámka: Připojení můžete provést také v okně konfigurace zařízení bluetooth na počítači, kdy zvolíte v oddíle Hudba a zvuk tlačítko „Připojit“.
 13. Po úspěšném připojení se vám otevře malé okno mediálního přehrávače, ve kterém vidíte název přehrávané skladby a základní ovládací prvky, tj. můžete přehrávání ovládat i na počítači.

Tento návod, narozdíl od jiných, není doplněn ilustračními obrázky, doufám však, že i tak byla většina věcí jasných. Pro případ, že by si někdo nevěděl rady, níže přidávám (byť celkem nepovedený 🙂 ) videonávod, který vám celý proces snad více objasní.

V kategorii: Jak na počítač?

UbohéNic mocPrůměrnéCelkem dobréVelmi zajímavé (No Ratings Yet)
Loading...
Reklama Google

Dotazy a komentáře