xxx, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn900
 • RS WordPress

  Tento web používa redakční systém WordPress. Tento systém můžete zdarma stáhnout zde.


Reklama Google

VLC Direct – přehrávejte hudbu z mobilu na počítači a naopak

V tomto článku si ukážeme užitečnou aplikaci pro mobilní zařízení s operačním systémem Android, která vám umožní přehrávat mediální obsah z mobilu na počítači a naopak, tj. mediální obsah z počítače na mobilním zařízení. Aplikace nese název VLC Direct a v tomto článku si ukážeme základní nastavení a používání aplikace.

Co budete potřebovat:

 • Multimediální přehrávač VLC media Player. Ke stažení např. ZDE
 • Mobilní aplikaci VLC Direct, která je dostupná zdarma v obchodu Google Play ZDE
 • Dvě zařízení (počítač či notebook a mobil či tablet) připojené ke stejné síti. Aplikace využívá technologii WiFi direct, je proto nutné zajistit, aby byla zařízení připojena ke stejné síti, např. k domácímu routeru.

Postup nastavení:

 1. Nainstalujte si multimediální přehrávač VLC do svého počítače či notebooku. Pokud přehrávač VLC již máte, tento krok přeskočte.
 2. Nainstalujte mobilní aplikaci VLC direct na zařízení s Androidem a spusťte ji (jak je ukázáno na obrázku)

  Dokončená instalace přehrávače VLC Direct.

 3. Otevřená aplikace na zařízení android vypadá následovně:

  Otevřený VLC Direct na zařízení android.

  Otevřený VLC direct na zařízení android.

 4. Nyní přichází fáze konfigurace přehrávače VLC v počítači, aby byl schopen komunikovat s mobilním zařízením. Toto nastavení lze provést ručně, osobně však doporučuji použít skript pro Windows, který vše nastaví za vás. Tento skript lze stáhnout ZDE
 5. Pokud se vám stahování skriptu zadařilo, měli byste vidět ve svých stažených souborech následující soubor.

  Stažený skript pro VLC Direct.

 6. Spusťte tento soubor. Je možné, že budete muset povolit změny v tomto počítači příp. skript spustit jako správce, což uděláte tak, že na něj klepnete pravým tlačítkem myši a zvolíte možnost: Spustit jako správce.
 7. Během okamžiku by se vám měl již spustit samotný přehrávač VLC, jak ukazuje následující obrázek..Spustene VLC
 8. Nyní následuje nastavení aplikace VLC Direct. To provedete tak, že ve spuštěné aplikaci kliknete na tlačítko se třemi tečkami a zvolíte možnost Settings. Měli byste se dostat na obrazovku, kterou vidíte na obrázku:

  Obrazovka s nastavením v aplikaci VLC Direct.

 9. Na této obrazovce zvolíte volbu Automatic connection Wizard a v dalším kroku spustíte tlačítkem Start. Aplikace začne prohledávat síť a hledat zařízení se spuštěným přehrávačem VLC. Nemělo by to trvat dlouho, průběh můžete sledovat na obrazovce (viz následující obrázek).

  Průběh prohledávání sítě aplikací VLC Direct.

 10. Pokud se aplikaci podaří navázat spojení s běžícím VLC media playerem, ten tuto informaci zobrazí v okně přehrávače a to způsobem, jaký můžete vidět na obrázku.

  Přehrávač VLC ohlásí připjení s aplikací VLC Direct.

 11. Nyní již můžete vesele přehrávat multimédia z telefonu na svém počítači nebo naopak.

  Úspěšně propojeno s mobilní aplikací a probíhá přehrávání (obrazovka PC)

  Úspěšně propojeno a přehrává se (obrazovka mobilní aplikace).

 12. Jak můžete sami vidět, ve výchozím stavu se přehrávají mediální soubory z mobilního zařízení do PC. Směr přehrávání lze však kdykoliv změnit. K tomuto slouží rozbalovací seznam s popiskem Target v levé části obrazovky mobilní aplikace. Jsou zde dvě volby:
  – Target: VLC – Cílovým zařízením pro přehrávání je přehrávač VLC na počítači.
  – Target Android – Cílovým zařízením pro přehrávání je mobilní zařízení. Přímo z mobilní aplikace lze procházet mediální soubory v počítači a následně je přehrávat.

Věřím, že tento návod byl napsán srozumitelně a že aplikaci shledáte užitečnou. Osobně mám postup odzkoušený a funguje spolehlivě, kdyby se však vyskytl nějaký problém, nebojte se o něj podělit v komentářích a pokusím se vám s použitím a nastavením aplikace poradit.

V kategorii: Tipy a triky

UbohéNic mocPrůměrnéCelkem dobréVelmi zajímavé (No Ratings Yet)
Loading...
Reklama Google

Dotazy a komentáře