• RS WordPress

    Tento web používa redakční systém WordPress. Tento systém můžete zdarma stáhnout zde.


Reklama Google

Návod jak zálohovat data aplikací na Androidu

Každému z nás se to už asi stalo. Máte narozeniny, jsou Vánoce či dostanete výhodnou nabídku… dostanete zkrátka nový telefon 🙂 Máte radost, jste nadšeni…. hned spousta objevování, spousta nových funkcí a nových možností využití.

Jenže, po prvotním nadšení přijde otravná věc – vše od znovu nastavit, všechna data znovu zadávat… hrát hry od začátku…. je toho zkrátka příliš.

A s tímhle by vám mohl pomoci můj dnešní videonvod.
Já sám jsem loni před Vánoci dostal nový telefon – respektive měl jsem velmi výhodnou nabídku na jeho koupi skrze svého mobilního operátora. Neváhal jsem tedy a nabídku přijal. Koupil jsem si sám sobě vánoční dárek. I když ne tak docela. Svůj stávající telefon jsem měl cca. půl roku, byl proto ideálním dárkem pro někoho jiného. Vyřešil jsem tudíž „dvě mouchy jednou ranou“. Jenže, po prvotním nadšení nastala právě ona chvíle, kdy jsem si uvědomil, co vše budu muset znovu nastavovat. Ve svém stávajícím telefonu s operačním systémem Android 5.0 jsem měl již vše nastavené. Přidané účty na služby, které využívám, nainstalované aplikace a několik málo her.
Výhodou dnešních moderních smartphonů je podpora synchronizace. Tudíž, pokud používáte např. účet Google a ukládáte si kontakty a záznamy z kalendáře skrze tento účet, o tyto informace nepřijdete. Dokonce, při změně telefonu můžete „naimportovat“ i nainstalované aplikace ze svého staršího zařízení. Jenže, v tom je kámen úrazu. Ačkoliv se často setkáváme s tím, že se při přechodu z jednoho androidího zařízení na druhé objeví cosi ve smyslu: „obnoví se aplikace a jejihc data u aplikací, které to podporují“. Ve finále to však vypadá tak, že se vám po provedení „obnovení“ nahraje téměř vše. Máte zde své kontakty, záznamy v kalendáři a nainstalované aplikace. Vše vypadá velmi podobně, jako na předchozím zařízení. Ovšem zdání klame. Stačí otevřít libovolnou aplikaci a zjistíte, že je vše jinak. Aplikace si nic „nepamatuje“ a musí se nastavit znovu. To se dá vyřešit díky programu Helium. Ten dokáže ze staršího zařízení s androidem „vytáhnout“ data aplikací a ta následně přenést do jiného zařízení. Vše funguje v několika jednoduchých krocích:

  • Podle níže uvedeného videonávodu si nejprve nastavíte obě zařízení pro možný přenos.
  • Nainstalujete aplikaci Helium (odkaz níže pod videem) do počítače a zařízení, které chcete zálohovat, případně, na které chcete data přenést.
  • Na počítači a zálohovaném zařízení spustíte výše jmenovanou aplikaci.
  • Propojíte zařízení s počítačem skrze USB kabel a následně počkáte, až dojde k aktivaci zálohování na vašem zařízení.
  • Vytvoříte si přímo na daném zařízení zálohu všech dat, o která nechcete přijít.
  • Data skrze USB kabel překopírujete do jiného zařízení (je-li podporováno, výborně k tomu poslouží paměťová karta, kterou přehodíte z jednoho zařízení do druhého).
  • … a máte hotovo.

Níže už jen přidávám slíbený videonávod, kde je vše názorně ukázáno.

P.S. Jedná se o můj první „nesestříhaný“ videonávod, prosím omluvte mírně zoršenou kvalitu, věřím však, že informace v něm obsažené vám pomohou.

Na závěr jen přikládám odkazy na aplikaci pro počítač a pro mobilní zařízení:

Odkaz na aplikaci pro PC: ZDE
Odkaz na aplikaci pro telefon/tablet: ZDE

V kategorii: Tipy a triky

UbohéNic mocPrůměrnéCelkem dobréVelmi zajímavé (No Ratings Yet)
Loading...
Reklama Google

Dotazy a komentáře