xxx, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn900
 • RS WordPress

  Tento web používa redakční systém WordPress. Tento systém můžete zdarma stáhnout zde.


Reklama Google

kódovací program

Po delší odmlce pro vás mám opět jeden ze svých pokusů o programování. Tentokrát jde o program sloužící ke kódování a dekódování textových souborů. Jistě i vám se stalo, že jste měli určitý záznam, určitý text, který byste neradi, aby četli jiní. Chcete-li si uchovat tajná data tak, aby je nikdo nečetl, tak právě pro vás je tento program.
Program pracuje tak, že jako zdroj si „vezme“ textový soubor (pozor, musí jít o čistý textový soubor vytvořený v Notepadu či v jiném podobném editoru) a ten buď zakóduje specifickým algoritmem a nebo jej dekóduje. Je možné přímo v programu si nechat text vypisovat. Jediné omezení zde je 120 znaků na řádek a velikost samotného souboru je limitováno na 12000 bajtů (cca 12kB textu).
Program je k dispozici jak pro operační systém MS Windows,tak i pro Linux.

Věřím, že se vám program bude líbit, pokud byste narazili na nějakou chybu, budu vděčn za její nahlášení.

Pár poznámek
Po konzultacis kamarádem, který se více zajímá o programování, jsem došel ke zjištění, že se spíš než o šifrovací program, jedná o program kódovací, neboť při šifrování se používá klíč k dešifrování a u tohohle programu tomu tak není. Dále bylo poukázáno na nedostatek v tom, že by to chtělo odstranit omezení velikosti převáděného textu. Dozajista nad tím popřemýšlím a zkusím udělt vylepšení programu. A zároveň bycch pak do něj zařadil funkci, která do zakódovaného souboru přidá záznam o heslu nutným k dekódování. Jen vzhledem k tomu, že v současnosti se spíš soustředím na programování v javě, se nejspíš tento program dočká přepisu do javy.

kódovací program – 66,3 kB (verze pro MS Windows.

kódovací program – 11 kB (verze pro Linux

V kategorii: Má vlastní počítačová tvorba

UbohéNic mocPrůměrnéCelkem dobréVelmi zajímavé (No Ratings Yet)
Loading...
Reklama Google

Odpovědí: 2 to “kódovací program”

 1. Zdravím,
  zajímavý počin. Ale co aspoň trochu popsat algoritmus? A zbavení se omezení by taky bylo fajn. Z chování to navíc vypadá, že jde spíš o nějaké kódování (není požadován žádný klíč). A mimochodem, zdroják
  by byl taky fajn… 🙂

 2. Zdravím,
  hele, tak algoritmus klidně popsat můžu a máš asi pravdu, spíš bych to měl přejmenovat na kódovací program, protože skutečně jde o kódování, šifrování je trochu něco jinýho. Jinak ale teda funguje to na principu změny znakůů v ASCII tabulce, vyhledává se určitá skupina znaků, které se pak nahradí jinými, respektive se posune jejich ASCII hodnota. Nejde o nic rozsáhlýho, já to měl coby zápočtový příklad u úvodu do programování. Jinak zdroják bych sem veřejně asi nedával, ale můžu ti jej pak poslat.

Dotazy a komentáře